Seznam nurnských druhů
rasa/povolání jméno nar. věk úr. příchod skon příčina viník plné jméno
334 člověk kouzelník BUK 21.1.1053 36 1 10.8.1089 odchod 16.9.1089 = Buk Kroupa
333 člověk válečník JÁCHYM 2.7.1062 27 2 3.8.1089 6.8.1089 zabit v obklíčení kostlivci
332 půlbarbar válečník DARGHAZ 6 2.8.1089
331 kudůk zloděj FENX 18.12.1058 6 18.7.1089 Fenx Worna
330 trpaslík alchymista GRUB 6 23.5.1088
329 člověk válečník JAN 2.11.1067 21 4 23.5.1088 2.8.1089 rozsápán medvěd Jan Křivý
328 elf kouzelník IERONÝMUS 1 23.5.1088 Ieronýmus, zvaný Jestřáb
327 elf kouzelník KAPLO 1 2.9.1087 16.7.1089 modré blesky dívka ze sirotčince Kaplo Drím
326 elf zloděj LANAR 30.3.1060 28 1 29.1.1087 5.4.1088 zabit skormatský brelf Lanar Stříbrňák
325 elf zloděj SUZANO 6.7.1063 23 1 8.1.1087 24.1.1087 zabit lovci hlav Suzano Křivka
324 barbar válečník NIF 7 23.8.1086
323 člověk kouzelník JULIÁN 23.8.1086 Julián Chrpa
322 hobit hraničář BABAČAN 13.3.1059 5 14.5.1086 Babačan Borůvka
321 trpaslík válečník BACHOR 14.8.1056 4 24.9.1083 Bachor Kůpr
320 kroll bojovník MORD 6.12.1062 23 6 10.8.1083 23.3.1086 ubit vojáci paní ze Strže
319 kudůk sicco ZIFNAB 27.11.1067 19 6 6.7.1082 30.8.1087 otráven BABAČAN Zifnab Lenthan
318 elf čaroděj JONAS 7.4.1065 7 1.4.1082 Jonas Wreda
317 hobit hraničář SKYREŠ 7.4.1047 36 5 28.11.1081 6.8.1083 zastřelen ZIFNAB Skyreš Měchuřina
316 půlkroll bojovník RHYNN 15.8.1031 50 6 15.3.1081 26.11.1081 roztrhán krysí lidé Rhynn Rugornský, syn Jacobův
315 kroll válečník FELIKS 24.8.1058 23 4 27.5.1080 26.11.1081 roztrhán krysí lidé Feliks Gudlág
314 kroll kouzelník ŠAKA 17.6.1053 25 2 20.4.1079 4.5.1079 rozpárán kanec
313 elf kouzelník NATHANIEL 24.10.1057 21 1 15.4.1079 19.4.1079 zabit pavoučci Nathaniel Ašer Ben Diaron
312 elf válečník HAAKON 17.1.1053 28 5 14.4.1079 1.12.1081 zabit skalní troll Haakon Helmgaard
311 hobit zloděj MALWO 6.7.1055 5 20.3.1079 Malwo Lokýtko
310 člověk šermíř SWEN 5.10.1061 21 6 26.7.1078 6.7.1082 zabit v boji Rouhačova banda Swen Dolbich
309 hobit válečník VILIBALD 20.11.1044 33 3 29.11.1077 22.7.1078 souboj s kamenem Igrel Vilibald Chroust ze Záluk
308 člověk kouzelník SCHIMONE 14.3.1055 22 1 4.5.1077 odchod 9.6.1077 Schimone Rybář
307 kudůk alchymista ODO 3.8.1041 35 1 4.5.1077 4.5.1077 zašvihnut šlahounem divoká rostlina Odo Tříprsťák
306 člověk čaroděj KORMAN 10.1.1051 7 24.6.1076 Korman Zlotě
305 člověk válečník JAKUB 5 24.6.1076 20.7.1078 zakousnutí pavouci Jakub Pozlátko, zvaný Jakoubek
304 hobit válečník AJAN 1 16.6.1076 20.6.1076 popraven ZOLTAR Ajan z Ondic
303 hobit hraničář MILO 3.7.1059 19 5 14.6.1076 11.4.1079 zakousnutí pavouci Milo Pelíšek
302 elf zloděj MALWE 4 24.4.1075 odchod 27.8.1075 =
301 kroll kouzelník BABRAK 1.11.1053 22 4 14.4.1075 14.6.1076 ubit Kerstegovi mniši Babrak Teufel
300 barbar hraničář SID 21.2.1056 19 1 11.4.1075 12.4.1075 rozsápán opalescenti
299 člověk lupič AL-RAHEM 27.11.1056 31 8 24.3.1075 8.4.1088 zabit v boji dormalští trpaslíci
298 člověk zloděj JEROME 13.6.1047 29 5 11.3.1075 14.6.1076 ubit Kerstegovi mniši Jerome Skuld
297 hobit pyrofor OTAKÁRO 28.12.1055 9 10 30.2.1075 odchod 1.10.1089 = Otakáro Bořivoj Johan Vesta
296 člověk alchymista BALD 4.9.1042 32 1 20.1.1075 29.2.1075 zabit střelou z šípometu piráti
295 hobit zloděj ARIN 8.11.1053 21 2 7.1.1075 9.1.1075 žluté blesky GRENDELL
294 elf kouzelník ZARN 8.11.1054 30 5.1.1075 3.3.1085 plnění služebních povinností Trindindol Zarn Hadrigern
293 barbar válečník DARKAL 21.6.1040 34 9.5.1073 3.4.1075 zabit samarova stráž Darkal Dorn
292 barbar válečník RHAK 1.9.1047 27 4 5.8.1072 28.3.1075 zabit kortosští vojáci Rhak Thogey
291 člověk válečník KERB 13.5.1048 24 1 12.5.1072 22.5.1072 zabit dva skřeti
290 elf čaroděj WORREL 2.5.1050 27 6 3.5.1072 3.5.1077 zabit Tristandský Věrný Worrel Sovák ze Sovigradu
289 barbar hraničář GRENDELL 5.12.1049 25 3 28.4.1072 30.2.1075 ubit Serina Grendell z Erkenu
288 člověk hraničář ZUIIT 28.2.1047 25 1 6.4.1072 23.4.1072 rozplácnut obr Zuiit, bratr Yasperův
287 hobit zloděj LIPI 13.11.1049 24 4 30.3.1072 5.5.1074 zabit na koberci gulidí duch Lipi Hopkal
286 hobit šermíř DWANY 14.9.1044 44 10 27.3.1072 1.8.1089 vysátí životní energie Lokvartův přízrak Dwany Růžička
285 člověk kouzelník ZABOJCA 15.1.1055 17 1 26.3.1072 30.3.1072 roztržen vejpůl nemrtvý voják
284 člověk hraničář KROP 18.12.1055 16 1 13.3.1072 28.3.1072 zabit kamenem skřet
283 trpaslík alchymista THRORAN 23.10.1045 26 2 13.3.1072 26.3.1072 zabit šavlí škřetí vlkojezdec Throran Ard z Krumplovic
282 člověk chodec JORCHEN 15.2.1044 36 8 13.3.1072 Jorchen Kierke
281 barbar kouzelník RAMAR 4.1.1046 25 5 15.11.1070 11.8.1071 zabit v boji Lýova banda
280 trpaslík válečník DWIN 29.10.1039 30 1 15.5.1070 odchod 24.7.1070 = Dwin Tarkal
279 barbar válečník TJURE 21.12.1049 20 3 15.5.1070 1.12.1070 uklován sup Tjure zvaný Čůre
278 člověk kouzelník WULFGAARD 14.2.1045 25 19.9.1069 odchod 18.12.1070 = Wulfgaard zvaný Koženej
277 kudůk alchymista TOS 17.2.1046 23 1 12.9.1069 odchod 17.11.1069 = Tos Bedlam
276 kroll válečník RAN 1.3.1048 22 5 17.8.1068 15.11.1070 zabit v boji Hamousův muž
275 trpaslík kněz THYGRAM 3.10.1051 23 3 19.11.1066 22.4.1075 zabit v boji vězeňští dozorci Thygram Rudgesson
274 hobit zloděj GON 12.4.1041 28 5 29.10.1066 28.9.1069 rozsápání skřet a skřetí pes
273 člověk lupič YASPER 4.7.1043 28 7 5.10.1066 30.3.1072 roztržen vejpůl nemrtvý voják
272 člověk theurg ZOLTAR 9.9.1042 9 18.5.1066 Zoltar Zemikosa
271 půltroll válečník NUG 1.7.1049 19 4 3.5.1065 27.8.1068 zabit v boji blonďatý elf Nug Bagul
270 kudůk alchymista GORY 18.11.1041 23 2 10.4.1065 2.5.1065 uklován sova Gory Chinský, syn Ladotův
269 hobit pyrofor FRYNN 13.12.1036 35 6 29.5.1064 23.4.1072 zabit v souboji Zmrzlej Frynn Konopka
268 barbar válečník RALL 25.4.1029 36 4 22.5.1063 30.4.1065 zabit v boji trollheimovci Rall Ther
267 trpaslík bojovník BOLBUCH 1.1.981 107 11 29.9.1062 8.4.1088 zabit v boji dormalští trpaslíci Bolbuch zvaný Dědek, otec Bušchalův
266 barbar hraničář LEVION 26.11.1035 26 1 19.9.1062 odchod 22.9.1062 =
265 hobit alchymista ALGO 27.5.1037 25 1 11.9.1062 odchod 22.9.1062 = Algo Hvozdík
264 barbar hraničář DŽORJÁN 14.10.1035 26 1 4.9.1062 4.9.1062 prokousnutí hrdla divá žena Džorján Motyka
263 člověk kouzelník ERLICH 17.5.1044 18 1 2.9.1062 23.9.1062 rozsápán pařáty ghúl Erlich Kačabaj, zvaný Ohněžár
262 člověk lupič FIONN 27.2.1032 32 7 7.11.1060 19.4.1064 rozsápán vlk Fionn z Ruindoru, syn Aeddův
261 trpaslík bojovník HEFT 22.2.1024 45 6 22.10.1060 16.9.1069 utlučen skřeti Heft Taras
260 hobit alchymista HORÁC 26.12.1042 29 5 17.9.1060 30.3.1072 ubit skřet Horác Lipový, zvaný Libový
259 hobit zloděj ADON 19.2.1038 25 3 17.9.1060 8.5.1063 svržen z věže stoliní šaman
258 elf kouzelník MAGYJÁŠ 8.6.1043 17 3 11.6.1060 21.10.1060 zabit Milda Pírko
257 člověk šermíř GERLLOD 27.1.1040 35 10 20.5.1060 30.2.1075 rozsekán piráti Gerllod Moskyt, syn Krochtův
256 člověk zloděj ZARZAN 8.1.1039 23 1 20.5.1060 13.4.1062 spálen blesky KLABZEJ Zarzan Světloplach zvaný Houba
255 hobit válečník ARKI 2.10.1037 22 1 20.5.1060 12.6.1060 spálen rudým bleskem kouzelník
254 kroll válečník HROMBUCH 30.3.1040 20 1 20.5.1060 odchod 26.6.1060 =
253 barbar hraničář OLAF 16.8.1029 30 1 11.9.1059 17.11.1059 zabit nemrtví Olaf Dřevořez
252 elf mág MENHORIAN 17.10.1028 48 8 24.6.1059 odchod 9.6.1077 Menhorian Nocturno Blathel z Cairn
251 barbar šermíř DOLWEN 14.1.1033 31 8 29.6.1057 28.5.1064 umlácen ohnivý obr Dolwen Mukurský
250 člověk válečník BAŠÁR-BEJ 24.11.1028 31 5 29.6.1057 9.6.1060 zabit v boji vojáci Bašár-bej Kulhavec
249 kroll válečník EGH 19.1.1038 21 3 21.2.1057 9.9.1059 rozsápán přízrační psi
248 barbar válečník GLUT 8.12.1025 30 1 18.4.1056 odchod 18.7.1056 = Glut Gavrat
247 trpaslík válečník TUFER 23.8.1031 24 1 11.4.1056 18.4.1056 zabit skřeti Tufer Tuvar
246 elf kouzelník ŠÍRKÉZ 19.2.1027 30 4 17.3.1056 28.6.1057 zabit vojáci Šírkéz Frangoetia
245 kroll válečník ZLOCHOR 15.7.1024 31 4 11.2.1056 18.4.1056 zabit skřeti
244 trpaslík bojovník BERYL 30.2.1030 30 6 27.11.1055 9.6.1060 zabit v boji vojáci Beryl Sekera
243 stat šermíř LÚIN 18.3.1032 28 8 1.7.1055 5.11.1060 zabit v boji Akabeho vrahoun Lúin z Nórienu, syn Páinův
242 hobit zloděj KARDAŠ 4.11.1040 15 3 26.5.1055 17.11.1055 zabit piráti Kardaš Pipril
241 hobit pyrofor KUTOUŠ 24.11.1032 26 6 19.5.1055 17.11.1059 černý blesk Kloga Kutouš Králík z Veselého kopečku
240 člověk kouzelník LAGRAN 8.9.1021 33 3 25.3.1054 13.5.1055 zabit lapkové Lagran Paskal
239 trpaslík válečník BOUŘŇÁK 7.12.1038 15 1 29.12.1053 22.3.1054 rozsápán a zastřelen vlci + okř.žena Bouřňák Buřič
238 člověk čaroděj ALLEN 9.10.1038 16 6 4.11.1053 13.5.1055 zabit lapkové Allen Moskyt
237 trpaslík válečník KLAUDIUS 2.7.1031 22 1 3.11.1053 3.11.1053 rozsekán černí chlapi Klaudius zvaný Rypák
236 hobit válečník NEBUČ 21.2.1032 24 4 3.11.1053 17.3.1056 zabit v boji nepřátelé Nebuč Kanimůra
235 barbar čaroděj GORAN 3.1.1030 23 6 12.4.1053 13.8.1068 usmažen blesky HORÁC
234 kroll válečník AKAŠ 10.3.1019 34 1 9.4.1053 odchod 11.5.1053 =
233 barbar válečník RABIŇÁK 10.2.1026 27 5 3.6.1052 2.11.1053 rozsekán černí chlapi Rabiňák Švácnul
232 elf mág RIEN 4.7.1022 43 6 29.5.1052 18.5.1066 ohnivá koule šaman Rien Gwardit
231 hobit kouzelník KRUBROK 11.12.1032 25 5 7.6.1051 8.4.1058 ohnivá hlína KUTOUŠ Krubrok Krouk
230 hobitka hraničářka VIOLA 7.1.1029 24 3 9.5.1051 odchod 7.4.1053 = Viola Pelouchová
229 hobitka zlodějka WIKI 20.8.1030 24 4 9.5.1051 odchod 25.7.1055 =
228 kudůk kouzelník MORN 9.7.1029 21 1 30.6.1050 4.6.1051 zardoušen oživlá kůže Morn Hipsa
227 hobit kouzelník DOT 11.3.1007 42 1 18.5.1050 27.6.1050 zabit na útěku KLABZEJ Dot Trau z Ormoru
226 trpaslík válečník DRUMOND 19.5.1022 26 1 15.12.1048 21.12.1048 roztrhán vlci
225 elf kouzelník KARABAS 10.2.1026 27 3 15.12.1048 3.11.1053 rozsekán černí chlapi Karabas zvaný Vrána
224 hobit zloděj KRYŠPÍN 3.2.1022 30 4 10.12.1048 1.6.1052 stažen do bažiny bahenní netvor Kryšpín Pěnipírko
223 elf válečník TERES 21.6.1032 16 1 10.12.1048 12.12.1048 roztrhán vlk Teres Krelan
222 člověk druid KLABZEJ 1.3.1029 42 9 3.11.1048 11.8.1071 zabit v boji Lýova banda Klabzej Myšilov, zvaný Tulák
221 barbar šermíř HAREZ 14.11.1029 25 8 2.2.1047 1.7.1055 zabit v boji loupežníci
220 člověkyně hraničářka WULPIN 19.7.1024 31 4 19.3.1046 odchod 8.12.1055 = Wulpin Zivrilová
219 člověk šermíř YALL 7.12.1016 29 7 1.2.1046 3.11.1053 uslizen Urg'huul Yall Reblled z Hedu
218 kroll bojovník BURBBAG 28.9.1023 28 7 1.2.1046 28.5.1052 zabit kamenný minotaurus Burbbag zvaný Lamželezo, Šakův syn
217 trpaslík bojovník TŘASKATUL 10.2.1021 32 6 6.10.1045 7.4.1053 zabit v boji barbaři Třaskatul Drtinosa
216 elf hraničář AIRON 15.11.1022 23 4 6.10.1045 odchod 19.7.1046 = Airon z Álfheimu
215 elf kouzelník MELCHIZEDECH 12.8.1023 25 5 20.7.1044 3.12.1048 zabit člověk
214 trpaslík bojovník EODEL 23.12.1021 26 6 20.7.1044 5.5.1048 zabit válečník Eodel Zivril, bratr Eowenův
213 půlkroll válečník ERIADANN 18.8.1028 15 1 19.5.1044 7.7.1044 neúmyslná sebevražda ERIADANN Eriadann z Rugornu, syn Jacobův
212 elf kouzelník HELLER 6.7.1018 25 1 14.10.1043 18.5.1044 rozsápán trpoř
211 krollka válečnice TÁŇA 9.11.1019 24 1 14.10.1043 odchod 10.8.1044 =
210 hobitka zlodějka BIBIÁNA 29.12.1012 33 4 14.10.1043 11.3.1046 zavražděna bleskem AEDD
209 člověk hraničář SOLWIN 21.11.1013 30 1 9.10.1043 odchod 14.8.1044 = Solwin z Ausgrurdu
208 trpaslík válečník ŘIMBATUL 6.1.1019 25 3 9.10.1043 8.8.1044 zabit člověk válečník Řimbatul Drtinosa
207 elf kouzelník THIELAS 3.10.1024 19 1 18.9.1043 13.10.1043 spálen AEDD
206 člověk válečník TCHAGOTAJ 7.2.1027 16 1 18.9.1043 8.10.1043 potrhán bradavec
205 člověk hraničář RAMIDOR 25.10.1021 21 1 18.9.1043 8.10.1043 potrhán bradavec
204 hobitka zlodějka ATHALJA 23.10.1014 28 1 14.8.1043 8.10.1043 potrhána bradavec
203 barbar válečník NOLLAND 24.8.1026 17 1 14.8.1043 16.9.1043 roztrhán uhlířští psi
202 elf kouzelník THAESIN 21.2.1015 28 1 5.5.1043 odchod 6.5.1043 = Thaesin zvaný Průvodce
201 kudůk alchymista NERVOR 19.12.1016 31 4 28.4.1043 4.5.1048 zavražděn umlácením EODEL Nervor Chinský
200 trpaslík válečník TRBLOT 25.11.1017 27 5 28.4.1043 16.10.1045 černý blesk Wrighram Trblot Vratigllad
199 elf hraničář MIDOLAS 18.8.1025 18 2 28.4.1043 17.9.1043 proklát oštěpy obři
198 hobit pyrofor ARKUSS 6.4.1020 63 6 28.4.1043 16.3.1084 utonutí opilost Arkuss Dettor
197 trpaslík válečník EOWEN 23.2.1021 23 1 28.4.1043 18.5.1044 rozsápán trpoř Eowen Zivril z Daimorru
196 člověk kouzelník 3.1.1018 25 1 22.12.1042 19.1.1043 padl v boji vojáci Iš Svrabimor
195 člověk válečník GRIHNAL 30.2.1016 26 4 19.12.1042 19.1.1043 zastřelen vojáci
194 trpaslík válečník DAMIN 21.2.1024 18 1 17.12.1042 19.1.1043 padl v boji vojáci Damin Kančík
193 půlelf hraničář ERWILL 21.11.1023 19 1 2.10.1042 19.1.1043 padl v boji vojáci Erwill z Ruindoru, syn Arrawnův
192 hobit zloděj LASIČKA 30.1.1013 29 1 2.10.1042 odchod 16.1.1043 =
191 kudůk kouzelník SELEK 21.3.1021 48 1 1.10.1042 5.9.1069 roztrhán haterie Selek Šáchor
190 hobitka zlodějka PETHÚNIE 21.11.1017 25 1 19.3.1042 19.1.1043 padla v boji vojáci Pethůnie Dlouhoprstíková
189 elf hraničář IGNOLAS 30.11.1013 29 1 19.3.1042 19.1.1043 utlučen v boji vojáci
188 barbar válečník ÁRON 16.8.1022 19 1 26.4.1041 15.3.1042 roztrhán pařátem ghúl
187 hobit theurg DYNI 13.1.1016 55 7 9.4.1041 2/1071 horká nemoc stáří Dyni Longodon
186 člověk alchymista RAGLIN 28.8.1018 24 4 6.4.1041 18.12.1042 rozsápán vlci Raglin Nalezenec
185 barbar hraničář ZUBRAZ 13.7.1017 24 1 28.3.1041 3.4.1041 zabit ghúl Zubraz Prknář z Mokré Pily
184 elf chodec DARLEN 3.6.1019 52 7 28.4.1040 17.6.1071 loupežné přepadení lapkové Darlen Moorhed
183 trpaslík hraničář DULFIN 12.5.1017 22 1 2.4.1040 4.4.1040 zastřelen kodgická mafie Dulfin Grazak
182 barbar válečník GULDUR 16.3.1017 25 4 2.4.1040 21.12.1042 zabit v potyčce válečník Guldur Ludrugsson zvaný Vodouch
181 člověk kouzelník CECIL 25.5.1022 20 5 2.3.1040 19.1.1043 zastřelen v opilosti balistou vojáci Cecil neviditelný
180 člověk hraničář ARGELL 21.3.1014 25 1 1.7.1039 1.7.1039 zabit ženou krollka Argell Arghallský
179 elf kouzelník LUGDUŠ 3.11.1014 24 1 7.7.1038 7.7.1038 blesky kouzelnická kočka
178 elf válečník SAGRAŠ 25.4.1015 23 1 30.6.1038 6.7.1038 blesky KROCHTA
177 barbar válečník GERHARD 22.6.1019 21 3 30.6.1038 24.4.1041 zabit válečník
176 trpaslík bojovník ORGLAFF 18.11.1020 20 6 30.6.1038 5.4.1041 utonutí sebevražda Orglaff Bezbrada
175 kroll válečník BANGORD 4.6.1020 20 4 12.12.1037 27.3.1041 rozsekán Ilsenovi vojáci
174 člověk hraničář RÁNTIR 13.8.1011 26 3 12.12.1037 odchod 13.7.1038 =
173 hobit zloděj SIMONN 26.11.1014 24 1 28.11.1037 1.10.1039 zapíchnut válečník Simonn Čarostřelec
172 barbar válečník DAGON 25.6.1010 27 3 29.4.1037 17.12.1037 utlučen kroll bojovník
171 trpaslík válečník TORUG 9.4.1011 26 1 27.4.1037 12.12.1037 zabit člověk
170 člověk lupič AEDD 18.8.1010 77 7 5.10.1036 21.7.1088 smrt ve spánku stáří Aedd z Ruindoru, zvaný Hlína
169 elf lupič GRIFFIN 19.7.1017 65 6 5.10.1036 4.9.1082 přirozená smrt stáří Griffin Linfalas, bratr Erlanthův
168 kudůk alchymista LADOT 12.8.1007 33 4 5.10.1036 24.4.1041 pobodán lehká pěchota Ladot Chinský z Monferu
167 člověk kouzelník YONNATHAN 16.7.1008 28 1 5.10.1036 28.4.1037 pokousání krysy Yonathan z Ylmu
166 hobit zloděj OLDA 15.11.1009 26 1 22.9.1036 5.10.1036 usmažen zeleným bleskem nemrtvý Olda Pracička
165 člověk válečník SURT 27.11.1011 24 1 22.9.1036 1.10.1036 zabit strážci chrámu Surt z kmene Zirů
164 elf kouzelník MUGZAŠ 12.9.1005 32 3 18.9.1036 17.12.1037 spálen a rozsekán člověk s pl. mečem Mugzaš Nekromancer
163 trpaslík válečník TATHAR 25.5.1005 31 1 29.8.1036 odchod 18.9.1036 = Tathar Dunivec z Dolinu
162 člověk hraničář BURUG 2.7.1021 19 4 6.9.1036 5.4.1041 popraven lovci erýnií Burug ze Srienu
161 elf válečník SIRION 28.7.1011 25 1 21.7.1036 18.9.1036 zabit divný nemrtvý
160 člověk alchymista ALWYNN 17.3.1011 32 5 21.7.1036 odchod 15.11.1043 = Alwynn zvaný veliký, mistr cechu Bílé ruky
159 člověk zloděj PLIMSKR 1.2.1007 29 1 21.7.1036 18.9.1036 zabit divný nemrtvý Plimskr, syn Krampartův, člen cechu Bílé ruky
158 barbar válečník DOBHAR 15.4.1015 21 1 30.6.1036 17.7.1036 utlučen kroll
157 barbar chodec TREM 23.6.1013 23 6 30.6.1036 odchod 17.7.1036 = Trem Oldevůk
156 kudůk alchymista ZÁLIST 1.7.1006 29 1 19.11.1035 odchod 25.11.1035 = Zálist Chvět
155 kudůk alchymista KROSTA 6.3.1013 23 3 19.11.1035 18.9.1036 zabit divný nemrtvý
154 kroll válečník TAR 3.3.1013 22 1 11.10.1035 18.11.1035 usmažen zelenými blesky barbar
153 trpaslík válečník BARZUBAJ 26.12.1008 26 1 11.10.1035 18.11.1035 rozsekán mečem barbar
152 barbar válečník DAREN 24.6.1014 20 1 10.9.1034 12.9.1034 rozmatlán drak Desils Daren z Heldenu
151 elf kouzelník ASTORIUS 20.6.1007 30 5 10.9.1034 17.12.1037 otrava plyn Astorius, vyděděnec rodu Zelenovršských
150 kroll válečník HARDTWYG 23.12.1013 20 1 14.8.1034 17.8.1034 zastřelen hobit chodec Hardtwyg z Krollersundu
149 elf chodec TANRIS 11.6.1017 26 6 7.8.1034 7.10.1043 zavražděn KROCHTA, TRBLOT Tanris z Álfheimu
148 hobit zloděj KRULL 28.6.1010 26 3 7.8.1034 20.7.1036 zlomení vazu pádem ze stromu KRULL Krull Tichošlápek
147 barbar válečník DERGAN 19.11.1015 20 6 7.7.1034 5.10.1036 ušlapán válečníci Dergan Prokletý z Heldedadu
146 barbar hraničář LIVREN 21.4.1014 19 1 29.3.1034 odchod 29.3.1034 = Livren Chrastník, bratranec Sivelův
145 barbar kouzelník LOUP 12.6.1008 25 1 29.3.1034 odchod 29.3.1034 = Loup Eliskos
144 kudůk alchymista KILIÁN 28.7.1015 19 3 7.8.1034 7.8.1034 usmažen blesky kouzelník Kilián Krvák
143 trpaslík válečník BUŠCHAL 12.6.1004 29 1 29.3.1034 2.4.1034 utlučen mnich Bušchal, syn Bolbuchův
142 člověk čaroděj KROCHTA 3.7.1002 46 8 29.3.1034 21.12.1048 roztrhán vlci Krochta Moskyt z Bažiny
141 člověk hraničář TIMON 30.3.1010 24 1 29.3.1034 8.9.1034 otrava víno Timon Tchan Či
140 člověk zloděj KORI 10.8.1005 28 1 23.9.1033 24.9.1033 pokousán magický vlk Kori Soliton
139 barbar hraničář SALINGER 11.10.1007 25 1 23.9.1033 24.9.1033 rozmetán výbuchem YARGELL Salinger, bratr Filingerův
138 hobit alchymista ASASINN 11.3.1010 23 1 23.9.1033 11.10.1033 popraven PÁIN Asasinn zvaný Bastard, nevlastní bratr Bombařův
137 elf kouzelník YARGELL 4.2.1006 27 1 23.9.1033 11.10.1033 popraven PÁIN Yargell z Ardosui
136 hobit alchymista RULF 11.4.1006 27 1 18.9.1033 19.9.1033 umlácen blátivec Rulf Bombař z Krvavé struny
135 trpaslík válečník FILSKA 23.7.1014 19 1 18.9.1033 19.9.1033 umlácen blátivec Filska Čepelák z Jebousova
134 člověk alchymista KÁIN 19.10.1000 32 1 12.9.1033 18.9.1033 utlučen Nubrid Khel
133 člověk alchymista THANDAR 11.4.1007 26 1 12.9.1033 24.9.1033 rozmetán výbuchem YARGELL Thandar Kall
132 barbar hraničář BLAJZVÍK 11.10.1016 16 1 12.9.1033 18.9.1033 zabit mutantem Dubroch Khel Blajzvík Blůva
131 barbar alchymista DORGIS 20.1.1009 24 1 10.6.1033 19.9.1033 umlácen blátivec Dorgis z Ardasanu
130 hobit zloděj HELGE 19.3.1016 24 1 10.6.1033 odchod 29.8.1033 = Helge Louskáček z Palouku pod Horou
129 člověk kouzelník GETD 25.8.1008 32 3 1.6.1033 10.1.1070 horká nemoc stáří Getd z Ruindoru, syn Gilkenův
128 člověk alchymista THYRVIN 23.1.1016 24 1 1.6.1033 odchod 29.8.1033 =
127 kroll válečník UŠOUN 5.5.1001 32 3 9.11.1032 12.9.1033 sebevražda UŠOUN Ušoun, zvaný Tři divocí vepři
126 barbar hraničář SIVEL 2.2.1012 21 3 1.10.1032 24.9.1033 zabit magický vlk Sivel Chrastník
125 půlbarbar hraničář GRIM 26.10.1020 12 3 18.3.1032 odchod 8.10.1033 = Grim z Gorůdye, zvaný Synek, syn Sarimův
124 kroll šermíř LYNHAARD 24.3.983 59 8 18.3.1032 19.1.1043 padl v boji vojáci Lynhaard z Rugornu, syn Byrthogův a strýc Jacobův
123 člověk kouzelník ERKLY 17.10.1007 25 5 12.12.1031 23.10.1032 zabití duch bahenní Erkly Plískon
122 půltrpaslík válečník ÉNMIL 16.11.1008 32 4 12.12.1031 odchod 18.9.1036 = Énmil Slaďoch
121 člověkyně alchymistka SEILYNN 12.6.1006 34 4 12.12.1031 odchod 12.12.1031 = Seilynn Dunnová, dcera bylinkáře Cilkirta
120 člověk šermíř NESTOR 20.7.1006 27 6 29.11.1031 12.9.1033 zavražděn UŠOUN Nestor Burma
119 hobit zloděj EDUDANT 28.11.1011 21 3 15.8.1031 19.9.1033 utlučen blátivec Edudant Čipera z Tiklu, zvaný Eda Tyglík
118 elf čaroděj LLANDAFF 14.9.1012 21 6 15.8.1031 24.9.1033 rozmetán výbuchem YARGELL Llandaff z Quonsettu, bratr Grundygův
117 kudůk alchymista BUKVOJ 16.4.1006 45 4 28.5.1030 06/1051 zabit v boji Nurnští Bukvoj Draplák
116 elf kouzelník HERBERT 12.9.998 57 5 15.11.1029 01/1056 přirozená smrt nemoc Herbert z Álfheimu
115 elf válečník ERVIL 31.9.1000 29 1 15.11.1029 24.11.1029 rozsápán na cucky ghúl Ervil z Haedunu, zvaný Vidlonoš
114 trpaslík válečník LEWIN 1.6.1002 38 4 3.8.1029 odchod 8.2.1031 = Lewin z rodu Farinova
113 hobit alchymista ATIR 23.7.1012 26 4 3.8.1029 25.3.1039 rozsekán v přesile barbaři, kudůk Atir z Arteinu
112 trpaslík válečník BRAMIR 23.5.1000 28 4 22.8.1028 14.4.1029 zabit v souboji barbar
111 trpaslík šermíř PÁIN 17.6.1009 27 8 17.8.1028 2.9.1036 utlučen bersekrem bojovník Gorgh Páin z Nórienu
110 člověk lupič ČAGDAN 11.12.1006 24 5 17.8.1028 27.1.1031 zabit bičem kočí Anselm Čagdan ze Zajsanu, syn Abakanův
109 kroll válečník RVIZ 4.2.1004 27 5 17.8.1028 10.12.1031 ubit skřeti Rviz zvaný Hnis, též zvaný zlatoústý
108 člověk hraničář ARAHION 19.5.1010 18 1 17.8.1028 odchod 17.8.1028 =
107 hobitka zlodějka CHRISTLA 6.8.1007 36 4 17.8.1028 13.10.1043 zabita šavlí kudůk Christla Lísková, nevlastní sestra Hupslina
106 člověk chodec ROLLD 4.8.1005 28 7 17.8.1028 24.9.1033 rozmetán výbuchem YARGELL Rolld z Erinu
105 elf mág ERLANTH 18.10.1004 28 6 14.3.1028 24.9.1033 rozmetán výbuchem YARGELL Erlanth Linfalas, zvaný jednoruký
104 člověk šermíř COREY 21.5.1000 30 6 14.3.1028 29.1.1031 zabit bersekrem kroll Corey Kall, zvaný dvouhrbý
103 elf chodec KRAK 7.1.1001 28 5 24.5.1027 11.8.1029 zabit v souboji bojovník
102 hobit kouzelník JEREMIÁŠ 26.1.997 73 3 24.5.1027 12.1.1071 srdeční selhání stáří Jeremiáš Čipera z Tiklu
101 elf kouzelník THÚVIN 7.7.1005 21 4 4.9.1026 5.9.1026 proklát mečem barbar Thúvin ze Zelených vrchů
100 elf válečník SIGURD 6.10.1015 10 1 4.9.1026 5.9.1026 zabit démon Sigurd z Álfheimu, syn Lewellynův
99 elf hraničář ARWIN 11.4.998 28 1 4.9.1026 5.9.1026 zabit démon Arwin Linfalas
98 člověk hraničář ARRAWN 24.5.1004 24 4 3.9.1026 17.8.1028 těžce porubán vojenským oddílem sarkoni Arrawn z Ruindoru
97 barbar válečník GODRIG 4.2.1015 11 1 3.9.1026 3.9.1026 zabit v potyčce barbar
96 kudůk válečník NARGOTHROND 30.12.1003 25 3 7.8.1026 3.6.1027 utonutí chobotnice Nargothrond Katzbalger
95 člověk hraničář IÁSÓN 14.12.1006 19 1 7.8.1026 1.9.1026 rozsápání haterie Iásón z Ruindoru
94 člověk zloděj LETTO 23.8.998 28 3 21.10.1025 1.9.1026 rozsápání haterie
93 barbar válečník LODROC 29.7.996 30 3 18.10.1025 27.8.1026 utlučen sarkon
92 člověk kouzelník GAIRD 24.1.1001 24 2 17.10.1025 24.10.1025 umlácení na kaši mutant Josgornth Gaird z Ruindoru, bratranec Illredův
91 hobit lupič BARNABÁŠ 13.2.994 35 6 17.10.1025 18.4.1029 rozdrcen kmeny stromů JACOB Barnabáš Čipera z Tiklu, syn Thadeášův
90 barbar válečník GAWAINE 26.10.999 28 4 17.10.1025 17.8.1028 těžce porubán vojenským oddílem sarkoni Gawaine z Ellienu, bratranec Irrionův
89 kroll hraničář DA MORR 15.6.1006 19 1 1.10.1025 16.10.1025 roztrhání lev Da Morr nalezenec
88 kroll válečník BALGORR 26.7.998 27 1 1.10.1025 16.10.1025 roztrhání lev Balgorr hrobník z Rugornu, bratr Ulgorrův
87 kroll válečník MURGHUL 14.1.1000 25 1 1.10.1025 15.10.1025 potlučení ohnivý muž Murghul hezounek z Kromu, syn Urgonův
86 hobit alchymista ROKKO 6.5.1001 24 1 1.10.1025 16.10.1025 roztrhání lvi Rokko Louskáček z Chaloupky za lesem, bratr Sokkiho
85 člověk hraničář ILLRED 25.6.1002 23 4 20.4.1025 15.10.1025 utlučen bojovníkem Borrilan Illred z Ruindoru
84 člověkyně válečnice WALADRIEN 13.8.997 27 1 14.4.1025 3.5.1025 sežrání harpyje Waladrien z Korindoru
83 elf válečník WYNFRED 5.12.998 26 3 11.4.1025 1.5.1025 pokousání huňáč modrý Wynfred z Álfheimu
82 kroll válečník ULGORR 1.6.1000 24 1 11.4.1025 3.5.1025 sežrání harpyje Ulgorr z Rugornu, bratranec Jacobův
81 barbar alchymista DIRRIEN 8.1.1007 18 2 20.3.1025 10.4.1025 zmizení GRUNDYG Dirrien z Ardasanu, bratr Densirův
80 člověk zloděj LLYR 17.3.1001 24 1 20.3.1025 19.4.1025 rozpárání bahenní stvůra Llyr z Ruindoru
79 člověk hraničář SEREG 8.6.1003 20 4 11.2.1024 16.2.1024 utonutí po zásahu šípem TORP Sereg z Ruindoru, bratr Pepenův
78 elf šermíř RAGNAR 30.2.991 34 6 7.11.1023 10.4.1025 škrcení a zastřelení hroznýš, DIRRIEN Ragnar, příbuzný Corianův
77 kudůk theurg TORP 28.6.995 34 6 3.11.1023 11.8.1029 rozsekán velitelem hradní stráže Drómir Torp Katzbalgr, bratr Leonův a Thorův
76 hobit kouzelník ROLLIN 17.9.998 26 1 3.11.1023 odchod 20.9.1024 = Rollin Blýskavec, zvaný Chrochtavec
75 kudůk alchymista THOR 21.1.1001 22 2 30.8.1023 5.11.1023 otrávení past šipková Thor Katzbalgr, bratr Leonův
74 elfka hraničářka GRAINNE 1.6.1003 21 1 30.8.1023 odchod 20.9.1024 = Grainne z Borglandu, sestra Ariennina
73 barbar válečník VIKI 3.4.997 26 1 18.8.1023 23.9.1023 ukousání černé vdovy Viki Kousby
72 člověk chodec YORG 17.7.997 25 8 13.2.1023 7.4.1028 ztráta prstenu života Siligova stráž Yorg z Erinu, zvaný Starosta, bratr Halkův
71 elf válečník CORIAN 8.12.997 25 4 7.1.1023 6.11.1023 rozdupán kanec Corian zvaný visící
70 hobitka zlodějka MERLA 29.6.1003 21 3 7.1.1023 13.4.1025 roztrhání v bezvědomí kanec Merla Lísková, sestřenice Gwandina
69 elfka hraničářka ARIENNE 14.10.998 24 1 27.1.1023 15.2.1023 zastřelena z kuše loupežník Arienne z Borglandu
68 člověk válečník PÁLA 21.4.993 29 1 27.1.1023 17.2.1023 utlučení kyjem sarkon
67 elf čaroděj GRUNDYG 5.4.997 29 6 27.1.1023 3.6.1027 utonutí chobotnice Grundyg z Quonsettu
66 hobit kouzelník SOKKI 8.3.992 30 3 27.1.1023 7.2.1023 zakousnutí gobloch Sokki Louskáček
65 hobitka zlodějka GWANDA 10.1.992 31 4 27.1.1023 4.2.1023 utlučení Mollgovým kladivem JACOB Gwanda Lísková, sestřenice Hupslina
64 elf čaroděj ATHEAS 26.9.988 37 6 16.12.1021 3.9.1026 usmažení blesky theurg Atheas moudrý ze Zelených vrchů, bratr Pennerionův
63 barbarka alchymistka LOKKE 30.5.1004 18 3 25.11.1021 27.1.1023 sebevražda najetím do zdi LOKKE Lokke z Ardasanu, sestřenice a žena Darionova
62 barbar alchymista DARION 4.1.1000 23 4 25.11.1021 25.8.1023 zešílení v mentálním souboji pavoučnatka Darion bezectný z Ardasanu, syn Densirův
61 elf kouzelník PENNERION 16.7.996 24 2 28.4.1021 14.12.1021 umlácení a popáleniny kamenná socha Pennerion ze Zelených vrchů, bratr Atheasův
60 člověk válečník SOEVIND 19.8.998 22 1 27.4.1021 28.4.1021 zaseknutí krumpáčem trpaslík Soevind, bratr Farrgonův
59 člověk válečník FARRGON 5.4.999 22 1 25.4.1021 27.4.1021 rozsekání válečnou sekerou trpaslík Farrgon, bratr Soevindův
58 elf alchymista EITRIK 3.12.1000 21 3 25.4.1021 17.12.1021 vražda usmažením blesky DARION Eitrik zlatovlasý z Álfheimu, bratranec Lewellynův
57 kudůk alchymista LEON 13.6.994 28 4 4.1.1021 20.7.1022 zardoušení upírem Norik Blativec Leon Katzbalgr, bratr Thorův
56 barbar válečník IRRION 11.3.993 28 4 20.5.1020 17.12.1021 rozsápání nemrtvým spektra Irrion šedý z Ellienu
55 elf kouzelník GWARNIR 11.11.999 20 1 19.5.1020 21.5.1020 zešílení hrůzou ssavá hrůza
54 trpaslík válečník KOSTIVAL 17.6.996 23 4 18.5.1020 20.5.1020 zlomení vazu škrcením jazykem nástěnná tvář
53 trpaslík bojovník FARIN 29.6.995 28 6 17.5.1020 26.8.1023 zabit v souboji barbar šermíř
52 hobitka zlodějka HUPSLA 27.7.989 32 4 4.5.1020 8.1.1022 popálení fialovým bleskem fantom Hupsla Lísková
51 barbar hraničář DRSOUL 11.1.1005 65 3 4.5.1020 24.1.1070 horká nemoc stáří Drsoul devítiprstý z Roahanu
50 barbar kouzelník SMRTIHLAV 28.3.996 22 1 16.2.1019 28.2.1019 rozplácnutí válečným kyjem sarkon Smrtihlav neviditelný, bratr Smrtonošův
49 elf zloděj LEWELLYN 19.6.998 22 4 16.2.1019 12.1.1021 zavražděn dublem JACOB Lewellyn chrabrý, dědic erbu Modré hvězdy
48 barbar kouzelník SMRTONOŠ 27.10.991 28 1 15.2.1019 15.2.1019 poprava bez soudu JACOB
47 člověk chodec PEPEN 1.3.1000 22 6 15.2.1019 17.2.1023 zabit v souboji dvojník Pepen z Ruindoru
46 barbar druid SARIM 6.2.995 37 8 15.2.1019 18.9.1033 poprava LLANDAFF Sarim udatný z Gorůdye, syn Gronův, bratr Sauronův
45 elf zloděj HELLGAARD 24.4.1003 15 1 14.2.1019 15.2.1019 zavraždění v mezi vyřazení SMRTONOŠ
44 elf kouzelník OLIN 4.4.990 28 1 14.2.1019 14.2.1019 vysátí krve vampýr Olin, bratr Morstenův a Hellgaardův
43 elf hraničář PEPE 17.8.1001 17 1 3.2.1019 15.2.1019 rozervání pařátem upír
42 elf kouzelník MORSTEN 4.4.992 26 1 3.2.1019 14.2.1019 zakousnutí gobloch
41 kudůk válečník ORAG 2.8.985 33 1 26.10.1018 27.10.1018 rozseknutí pařátem spektra Orag Tahem
40 hobit zloděj ZACHARIÁŠ 28.11.994 23 3 18.10.1018 25.10.1018 udušení otravným plynem past Zachariáš Čipera z Tiklu, syn Thadeášův
39 barbar válečník PYRR 13.5.990 44 3 11.7.1018 odchod 15.9.1034 = Pyrr z rodu Orlů
38 barbar alchymista DUIRON 19.8.999 20 4 1.7.1018 19.9.1019 popraven za pokus o vraždu SARIM, PEPEN Duiron z Ardasanu, zvaný devítiprstý, syn Densirův
37 kroll válečník DORN 2.2.993 25 1 23.4.1018 1.7.1018 pokousání haterie
36 barbar kouzelník LOGAR 16.8.988 30 3 18.1.1018 odchod 27.10.1018 =
35 barbar hraničář ESTEL 27.6.997 21 2 18.1.1018 30.6.1018 sežehnutí magickým paprskem past
34 elf kouzelník NORNTHÚNIL 21.9.992 25 1 18.1.1018 23.4.1018 zakousnutí termit obří Nornthúnil, syn Nóminův
33 trpaslík válečník ORP 18.7.997 22 3 13.10.1017 18.9.1019 zakousnutí kusadly ohnivci Orp, syn Durinův
32 elf kouzelník NÓMIN 28.3.976 41 1 30.5.1017 15.10.1017 roztrhání vampýr
31 trpaslík válečník DURIN 20.10.973 43 1 30.5.1017 13.10.1017 rozpíchání krátkým mečem sarkon Durin, syn Gimliho
30 barbar válečník ORM 22.7.1000 16 1 15.2.1017 22.2.1017 probodnutí mečem HALK Orm, syn Landerův
29 elf kouzelník KERON 8.12.997 22 2 15.2.1017 11.10.1033 rozsekán PÁIN Keron z Arratu, syn Argimorův
28 elf kouzelník ARGILLE 26.10.999 17 1 15.2.1017 21.2.1017 rozsápání ghúlem ghúl Argille z Arratu, zvaný sličný, syn Argimorův
27 kroll válečník KRVOUŠ 17.6.988 28 1 25.10.1016 1.11.1016 usmažení ve žhavém magmatu láva Krvouš, syn Rdousův
26 trpaslík válečník GIMLI 25.7.948 68 1 25.10.1016 3.11.1016 ubodání divoký černoch
25 hobit lupič THAD 24.1.970 48 6 25.10.1016 1.7.1018 sežehnutí magickým paprskem past Thadeáš Čipera z Tiklu
24 barbar válečník HURON 6.8.990 27 4 7.7.1016 odchod 14.10.1017 =
23 barbar hraničář LANDER 28.4.970 46 1 7.7.1016 17.7.1016 rozdrcení kamenná socha
22 barbar kouzelník FILINGER 24.5.994 22 1 7.7.1016 12.7.1016 rozsekání mečem DENSIR
21 člověk chodec HALK 21.10.996 26 6 7.7.1016 12.2.1023 rozsápání spektra Halk z Erinu, zvaný smírný, syn Darkův
20 hobit zloděj DALKI 26.7.991 24 1 27.3.1016 1.4.1016 pokousání krysa Dalki Hodoslav
19 člověk hraničář DARK 2.10.976 39 1 27.3.1016 1.4.1016 zešílení spící hrůza Dark z Erinu, syn Baskův
18 člověk hraničář BASK 6.2.951 64 1 8.12.1015 12.12.1015 uškrcení hroznýš skalní Bask z Erinu
17 člověk zloděj SILOR 3.8.995 20 1 8.12.1015 12.12.1015 zranění mečem orci Silor z Dravu, zvaný hbitý
16 barbar kouzelník AERLIN 16.1.991 25 1 6.12.1015 9.7.1016 rozsápání vlk Aerlin, syn Aragonův
15 kudůčka alchymistka SARIEL 7.11.991 23 1 2.8.1015 4.8.1015 sežrání kanibalové
14 trpaslík bojovník SANTY 23.8.998 20 6 24.6.1015 26.10.1018 zavraždění utlučením JACOB,HALK Santy odvážný z Fantazánie, miláček všech žen
13 kroll bojovník JACOB 14.1.992 39 8 29.5.1014 5.12.1031 zavražděn RVIZ, HERBERT Jacob z Rugornu, zvaný chrabrý, syn Urgolinův
12 hobit zloděj ZEFI 4.6.994 21 2 1.5.1015 10.8.1015 zranění mečem kostlivec Zefi Dobromysl, syn Aplíkův
11 elfka kouzelnice AGENA 23.4.992 23 1 1.5.1015 odchod 4.5.1015 = Agena, dcera Izarina
10 elfka kouzelnice IZAR 18.6.965 49 1 15.1.1015 19.1.1015 pokousání ploštice zelená Izar, dcera Esmeraldina
9 hobit zloděj APLÍK 6.2.963 51 1 15.1.1015 18.1.1015 pokousání kopromlask Aplík Dobromysl, syn Frodův
8 elfka kouzelnice ESMERALDA 21.10.943 70 1 1.10.1014 2.10.1014 sežehnutí kostka štěstí
7 barbar druid SAURON 21.11.988 30 6 29.5.1014 15.2.1019 ubití JACOB, DUIRON Sauron urostlý z Temného hvozdu Gorůdye, syn Gronův
6 kroll válečník RDOUS 9.12.964 50 3 18.6.1014 odchod 13.1.1020 =
5 elf kouzelník ARAGON 3.11.968 45 1 12.6.1014 14.6.1014 sežehnutí kostka štěstí
4 trpaslík válečník LINCIUS 11.4.991 23 2 12.6.1014 4.10.1014 zranění kouzel.mečem Aelvironem mág Aelvir
3 člověk hraničář ARGONIT 17.5.987 27 2 12.6.1014 odchod 1.5.1015 =
2 barbar theurg DENSIR 1.8.973 44 6 12.6.1014 23.4.1018 sebevražda udušením v zemi DENSIR Densir z Ardasanu, zvaný lstivý, syn Daronův
1 hobit zloděj FRODO 20.11.933 80 2 12.6.1014 2.10.1014 otrava jabl.vůní DENSIR Frodo Dobromysl